بایگانی ریلی مکانیکی

قفسه های ریلی از جمله پرکاربرد ترین اجزا سیستم بایگانی اداری برای نگهداری انواع اسناد در سازمان های مختلف، ارگان ها و نهاد ها و شرکت ها و تمام مجموعه هایی می باشد ک دارای مدارک و پرونده های بسیاری میباشند. اولین سیستم بایگانی ریلی در دهه چهل هجری به صورت وارداتی به ایران وارد شد و سپس توسط متخصصین ایرانی به صورت معکوس پیاده سازی گشت و قفسه های ثابت بایگانی جای خود را به بایگانی ریلی دادند و این جا به جایی تحول بزرگی در سیستم ایران بود و بهره مندی بهتر از فضای موجود سازمان ها و نهاد ها گشت و در کنار ان امنیت نگهداری اسناد و مدارک موجود در این اداره جات افزایش پیدا کرد.

از بزرگترین مزیت های سیستم بایگانی ریلی می توان به فضاسازی آن اشاره نمود به گونه ای به قفسه های ثابت بایگانی ریلی در جهات مختلف می توان درستی داشت و با حذف راهروهای اضافی به میزان 50 درصد به فضای مورد اضافه گردید.

بایگانی ریلی مکانیکی

با توجه به افزایش روز به روز تعداد اسناد و مدارک موجود در سازمان ها و نهاد ها، بالطبع در روند بایگانی اسناد تحولی رخ می دهد که نتیجه آن بوجود آمدن قفسه هایبایگانی ریلی برقی و یا الکترونیکی می باشد که در ظاهر همانند قفسه بایگانی ریلی مکانیکی میباشد و مهم ترین وِیژگی آن باز و بسته کردن کابین های آن بوسیله کنترل از راه دور میباشد.

البته در این مورد نگرانی برای شما بوجود آید که در صورت قطع برق چه اتفاقی می افتد اما جای نگرانی نیست چرا که در این سیستم بایگانی ریلی با آزاد کردن کلاژ به راحتی امکان جا به جایی کابین ها و دسترسی به کابین ها فراهم خواهد شد.

از دیگر ویژگی این بایگانی ریلی می توان صرفه جویی در وقت، انرژی . حتی تعداد کاربر برای جا به جایی کابین ها اشاره نمود و با استفده برق به راحتی می تواندی آنها را جا به جا نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *